• Türkiye’nin geleceği, gençlerimiz için
  • Sağlıklı bir toplum için
  • Bilim, kültür ve sanatın hizmetinde
  • Eğitimde fırsat eşitliği için
  • Toplumsal dayanışmaya destek

AJANDA

Farz Et Ki Sen Yoksun

Arter
29 Aralık 2024'e kadar

Büyümüş de Küçülmüş

Sadberk Hanım Müzesi
30 Haziran 2024'e kadar

Mâzîden Âtîye Zarâfet

Abdülmecid Efendi Köşkü
17 Mart 2024'e kadar

Kendi Gölgesinde

Arter
7 Nisan 2024'e kadar

Göz alabildiğine İstanbul

Meşher
20 Eylül 2023-26 Mayıs 2024

Sarkis: Sonsuz

Arter
3 Mart 2024'e kadar

Nuri Kuzucan: Pasaj

Arter
4 Şubat 2024'e kadar
Haberler

Sivil Toplumda Yeni Yaklaşımlar Konferansı

TÜSEV’in 20. yılı kapsamında Sabancı Vakfı ve Vehbi Koç Vakfı’nın desteğiyle düzenlediği, sivil toplumun gelecek 10 yılının tartışıldığı Sivil Toplumda Yeni Yaklaşımlar Konferansı 21-22 Kasım 2013 tarihlerinde Kadir Has Üniversitesi’nin ev sahipliğinde geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

Sivil toplumun farklı alanlarından Türkiye’den ve uluslararası konuşmacıların, sivil toplum temsilcilerinin ve kamudan temsilcilerin katıldığı oturumlarda sivil toplumun bugünü ve gelecek 10 yılı masaya yatırıldı.

TÜSEV Yönetim Kurulu ve Mütevelliler Heyeti Başkanı Prof. Üstün Ergüder ve Mısır’ın önde gelen insan hakları savunucusu sosyolog ve İbn Haldun Merkezi Kurucusu Prof. Saad Eddin İbrahim’in açılış konuşmasının ardından oturumlara geçildi. Yaklaşık 180 kişinin katıldığı toplantıda sivil toplum, kamu temsilcileri, akademisyen ve öğrenciler 2 gün boyunca sivil toplumun geleceği ve eğilimlerini tartışma, deneyimleri paylaşma fırsatı buldular. 4 ana, 6 paralel oturumun yer aldığı konferansın ilk gününde verilen kokteylde  Boğaziçi Caz Korosu bir konser verdi.

Özet Sunumu incelemek için tıklayınız.