• Türkiye’nin geleceği, gençlerimiz için
  • Sağlıklı bir toplum için
  • Bilim, kültür ve sanatın hizmetinde
  • Eğitimde fırsat eşitliği için
  • Toplumsal dayanışmaya destek

AJANDA

Ütopyadan Sonra: Kuşlar

Sadberk Hanım Müzesi
28 Şubat 2023’e kadar

Arkadaşım İçin

Sadberk Hanım Müzesi
31 Mayıs 2023’e kadar

Ben Kimse. Sen de mi Kimsesin?

Meşher
12 Şubat 2023'e kadar

Koyun Koyuna

Arter
29 Ocak 2023'e kadar

Ahmet Doğu İpek: Başımızda Siyahtan Bir Hâle

Arter
29 Ocak 2023'e kadar

Geçmiş ve Şimdinin Buluşması

ANAMED
17 Ekim 2022'ye kadar

Locus Solus

Arter
31 Aralık 2022'ye kadar

OyunBu

Arter
9 Nisan 2023'e kadar

Bill Fontana: İo'nun Yeni Sesi

Arter
4 Aralık 2022'ye kadar

Josephine Powell Sergisi

Vehbi Koç Evi
30 Haziran 2020-Süresiz
Haberler

Hemşireler COVID-19’la neler öğrendiler?

2021 yılı hemşirelik haftası kutlamaları kapsamında Koç Üniversitesi ve Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları tarafından gerçekleştirilen etkinliğin açılışında Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Semahat Arsel Hemşireler Haftası’nı kutladı.

İlk oturumda Uluslararası Hemşireler Konseyi Başkanı (International Council of Nurses/ICN) Annette Kennedy, COVID-19’un global olarak hemşire eksikliği yaşanan bir dönemde sağlık çalışanları için daha büyük bir mücadeleyi beraberinde getirdiğini belirtti. ICN tarafından 60 ülkeden toplanan verilere göre pandemi süresince 3.000’den fazla hemşire COVID-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Hemşirelerin yapay zeka gibi yeni teknolojilere hakim olmaları, veri analizi ve yenilikçi uygulamaları kullanmalarının yaygınlaştırılması konusunda çalışmalar yürüten Nurse Evolution Platformu Kurucusu Whende M. Caroll, etkinliğin ikinci oturumunda dijitalleşen sağlık hizmetlerinde hemşirelerin rolünün taşıdığı öneme ve hemşirelerin teknoloji konusundaki yetkinliklerinin artmasının sağlık sistemine sağladığı katkıya dikkat çekti.

Etkinlik; Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Kıbrıs, Kuveyt, İran, Çin Halk Cumhuriyeti, Irak, Birleşik Arap Emirlikleri ve Hollanda’dan yaklaşık 500 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.