• Türkiye’nin geleceği, gençlerimiz için
  • Sağlıklı bir toplum için
  • Bilim, kültür ve sanatın hizmetinde
  • Eğitimde fırsat eşitliği için
  • Toplumsal dayanışmaya destek

AJANDA

Prix Pictet Human (Arter ev sahipliğinde)

Arter
27 Temmuz 2024’e kadar

Jackie Matisse: Uçurtma Zamanı

Arter
15 Aralık 2024’e kadar

Şakir Gökçebağ: Göründüğü Gibi

Arter
10 Kasım 2024’e kadar

GLOSSOLALA

Arter
4 Ağustos 2024'e kadar

Farz Et Ki Sen Yoksun

Arter
29 Aralık 2024'e kadar

Büyümüş de Küçülmüş

Sadberk Hanım Müzesi
30 Haziran 2024'e kadar

Mâzîden Âtîye Zarâfet

Abdülmecid Efendi Köşkü
29 Ekim 2024'e kadar

Göz alabildiğine İstanbul

Meşher
29 Eylül 2024'e kadar
Haberler

Hemşireler COVID-19’la neler öğrendiler?

2021 yılı hemşirelik haftası kutlamaları kapsamında Koç Üniversitesi ve Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları tarafından gerçekleştirilen etkinliğin açılışında Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Semahat Arsel Hemşireler Haftası’nı kutladı.

İlk oturumda Uluslararası Hemşireler Konseyi Başkanı (International Council of Nurses/ICN) Annette Kennedy, COVID-19’un global olarak hemşire eksikliği yaşanan bir dönemde sağlık çalışanları için daha büyük bir mücadeleyi beraberinde getirdiğini belirtti. ICN tarafından 60 ülkeden toplanan verilere göre pandemi süresince 3.000’den fazla hemşire COVID-19 nedeniyle hayatını kaybetti.

Hemşirelerin yapay zeka gibi yeni teknolojilere hakim olmaları, veri analizi ve yenilikçi uygulamaları kullanmalarının yaygınlaştırılması konusunda çalışmalar yürüten Nurse Evolution Platformu Kurucusu Whende M. Caroll, etkinliğin ikinci oturumunda dijitalleşen sağlık hizmetlerinde hemşirelerin rolünün taşıdığı öneme ve hemşirelerin teknoloji konusundaki yetkinliklerinin artmasının sağlık sistemine sağladığı katkıya dikkat çekti.

Etkinlik; Türkiye, Amerika Birleşik Devletleri, Kıbrıs, Kuveyt, İran, Çin Halk Cumhuriyeti, Irak, Birleşik Arap Emirlikleri ve Hollanda’dan yaklaşık 500 kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.