• Türkiye’nin geleceği, gençlerimiz için
  • Sağlıklı bir toplum için
  • Bilim, kültür ve sanatın hizmetinde
  • Eğitimde fırsat eşitliği için
  • Toplumsal dayanışmaya destek

AJANDA
II. Çocuklar için Kültürel Miras Çalışmaları Çalıştayı: Öğretmen Odaklı Uygulamalar
VEKAM
29-30 Nisan 2021
Emre Hüner: [Elektroizolasyon]: Bilinmeyen Parametre Kayıt-Dışı
Arter
25 Mart 2021'den itibaren
Nevin Aladağ: İzler
Arter
25 Mart 2021'den itibaren
AKMED Kaleiçi Müzesi Sohbetleri: Pera Müzesi Genel Müdürü Özalp Birol
Zoom
28 Mart 2021
Motif
Sadberk Hanım Müzesi
9 Kasım 2020-31 Ekim 2021
Arşivin Belleği: Marcell Restle’nin Anadolu Araştırmaları
Anamed
25 Haz.2019 - 31 Mayıs 2021
KP Brehmer: Büyük Resim
Arter
28 Mart 2021'e kadar
Gökcisimleri Üzerine
Arter
25 Temmuz 2021'e kadar
David Tudor ve CIE, Inc.: Yağmur Ormanı V (varyasyon 3)
Arter
11 Temmuz 2021'e kadar
Dinleyen Gözler İçin
Arter
25 Temmuz 2021'e kadar
Altan Gürman
Arter
13 Eylül 2019-28 Mart 2021
Josephine Powell Sergisi
Vehbi Koç Evi
30 Haziran 2020-Süresiz
Haberler

VKV Faaliyet Raporu: ‘Görevimiz hiç bitmeyecek!’

Vehbi Koç Vakfı’nın yıllık olarak hazırladığı faaliyet raporu VKV’nin dokuzuncusu yayımlandı. Yönetim Kurulu Başkanı Semahat Arsel ve Genel Müdür Cihan Özsönmez’in önsözüyle sunulan raporda; vakıf ve kurumlarının 2020’de eğitim, sağlık, kültür ve sivil toplum alanlarında gerçekleştirdiği çalışma ve projeler, röportajlarla zenginleştirilerek anlatılıyor.

Raporu “Biz ‘Üstümüze Vazife’ dedikçe, görevimiz hiç bitmeyecek, hep birlikte iyileşeceğiz!” diyerek sunan Semahat Arsel ve Cihan Özsönmez, önsözlerinde koşullar ne olursa olsun, Vehbi Koç Vakfı’nın değişime önderlik etmeye; geçmişten aldığı güçle toplumsal gelişime ve geleceğe ışık tutmaya devam edeceğini bildiriyor. Raporda pandeminin damgasını vurduğu 2020 yılında Vehbi Koç Vakfı ve kurumlarının gerçekleştirdiği aktivitelerin yanı sıra, pandemi odağında yapılan röportajlarla tüm süreç ve etkileri anlatılıyor.

Koç Üniversitesi Rektörü Umran S. İnan ve Koç Okulu Genel Müdürü Murat Günel ile gerçekleştirilen röportajda pandemi günlerinde eğitim, karşılaşılan zorluklar ve değerlendirilebilecek fırsatlar konuşuluyor. Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları CEO’su Erhan Bulutcu, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Şükrü Dilege ve Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dekanı Ayişe Karadağ ile düzenlenen “Pandemı̇ Günlerinde Sağlık: Eşi Benzeri Olmayan Zamanlar” başlıklı röportaj ile birlikte, Sadberk Hanım Müzesi Müdürü Hülya Bilgi, Meşher Direktörü Bahattin Öztuncay, Arter Kurucu Direktörü Melih Fereli ve Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi Direktörü Christopher H. Roosevelt’in konuk olduğu “Pandemi̇ Günlerinde Kültür ve Sanat: Dijital Dönüşüm ve Ötesi̇” röportajı da Vakıf ve kurumlarının 2020 yılındaki aktivitelerine ışık tutuyor. 1997-2020 yılları arasında Vehbi Koç Vakfı Genel Müdürü olarak görev yapan Erdal Yıldırım’la gerçekleştirilen röportaj ise, Türkiye’de Sivil Toplum ve Vehbi Koç Vakfı konusuna odaklanıyor.