• Türkiye’nin geleceği, gençlerimiz için
  • Sağlıklı bir toplum için
  • Bilim, kültür ve sanatın hizmetinde
  • Eğitimde fırsat eşitliği için
  • Toplumsal dayanışmaya destek

AJANDA

Ütopyadan Sonra: Kuşlar

Sadberk Hanım Müzesi
28 Şubat 2023’e kadar

Arkadaşım İçin

Sadberk Hanım Müzesi
31 Mayıs 2023’e kadar

Ben Kimse. Sen de mi Kimsesin?

Meşher
12 Şubat 2023'e kadar

Koyun Koyuna

Arter
29 Ocak 2023'e kadar

Ahmet Doğu İpek: Başımızda Siyahtan Bir Hâle

Arter
29 Ocak 2023'e kadar

Geçmiş ve Şimdinin Buluşması

ANAMED
17 Ekim 2022'ye kadar

Locus Solus

Arter
31 Aralık 2022'ye kadar

OyunBu

Arter
9 Nisan 2023'e kadar

Bill Fontana: İo'nun Yeni Sesi

Arter
4 Aralık 2022'ye kadar

Josephine Powell Sergisi

Vehbi Koç Evi
30 Haziran 2020-Süresiz
Haberler

VKV Faaliyet Raporu: ‘Görevimiz hiç bitmeyecek!’

Vehbi Koç Vakfı’nın yıllık olarak hazırladığı faaliyet raporu VKV’nin dokuzuncusu yayımlandı. Yönetim Kurulu Başkanı Semahat Arsel ve Genel Müdür Cihan Özsönmez’in önsözüyle sunulan raporda; vakıf ve kurumlarının 2020’de eğitim, sağlık, kültür ve sivil toplum alanlarında gerçekleştirdiği çalışma ve projeler, röportajlarla zenginleştirilerek anlatılıyor.

Raporu “Biz ‘Üstümüze Vazife’ dedikçe, görevimiz hiç bitmeyecek, hep birlikte iyileşeceğiz!” diyerek sunan Semahat Arsel ve Cihan Özsönmez, önsözlerinde koşullar ne olursa olsun, Vehbi Koç Vakfı’nın değişime önderlik etmeye; geçmişten aldığı güçle toplumsal gelişime ve geleceğe ışık tutmaya devam edeceğini bildiriyor. Raporda pandeminin damgasını vurduğu 2020 yılında Vehbi Koç Vakfı ve kurumlarının gerçekleştirdiği aktivitelerin yanı sıra, pandemi odağında yapılan röportajlarla tüm süreç ve etkileri anlatılıyor.

Koç Üniversitesi Rektörü Umran S. İnan ve Koç Okulu Genel Müdürü Murat Günel ile gerçekleştirilen röportajda pandemi günlerinde eğitim, karşılaşılan zorluklar ve değerlendirilebilecek fırsatlar konuşuluyor. Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşları CEO’su Erhan Bulutcu, Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Şükrü Dilege ve Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi Dekanı Ayişe Karadağ ile düzenlenen “Pandemı̇ Günlerinde Sağlık: Eşi Benzeri Olmayan Zamanlar” başlıklı röportaj ile birlikte, Sadberk Hanım Müzesi Müdürü Hülya Bilgi, Meşher Direktörü Bahattin Öztuncay, Arter Kurucu Direktörü Melih Fereli ve Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi Direktörü Christopher H. Roosevelt’in konuk olduğu “Pandemi̇ Günlerinde Kültür ve Sanat: Dijital Dönüşüm ve Ötesi̇” röportajı da Vakıf ve kurumlarının 2020 yılındaki aktivitelerine ışık tutuyor. 1997-2020 yılları arasında Vehbi Koç Vakfı Genel Müdürü olarak görev yapan Erdal Yıldırım’la gerçekleştirilen röportaj ise, Türkiye’de Sivil Toplum ve Vehbi Koç Vakfı konusuna odaklanıyor.