• Türkiye’nin geleceği, gençlerimiz için
  • Sağlıklı bir toplum için
  • Bilim, kültür ve sanatın hizmetinde
  • Eğitimde fırsat eşitliği için
  • Toplumsal dayanışmaya destek

AJANDA

Farz Et Ki Sen Yoksun

Arter
29 Aralık 2024'e kadar

Büyümüş de Küçülmüş

Sadberk Hanım Müzesi
30 Haziran 2024'e kadar

Mâzîden Âtîye Zarâfet

Abdülmecid Efendi Köşkü
17 Mart 2024'e kadar

Kendi Gölgesinde

Arter
7 Nisan 2024'e kadar

Göz alabildiğine İstanbul

Meşher
20 Eylül 2023-26 Mayıs 2024

Sarkis: Sonsuz

Arter
3 Mart 2024'e kadar

Nuri Kuzucan: Pasaj

Arter
4 Şubat 2024'e kadar
Haberler

Ayşe Erkmen Öğrencileri TANAS’da

Vehbi Koç Vakfı tarafından 2008’de Berlin’de kurulan TANAS, çağdaş Türk sanatıyla ilgili gelişmeleri takip etmeyi ve çağdaş Türk sanatçıları için uluslararası bir vitrin işlevi görmeyi amaçlıyor. Merkezde 11 Mayıs’a kadar sürecek “New Kids of the Block” adlı sergide, ülkemizde ve dünyada çağdaş sanatın öncülerinden, aynı zamanda Kunstakademie Münster’de hoca olan Ayşe Erkmen, öğrencilerinin eserlerini bir araya getiriyor.

Yedi farklı ülkeden (Almanya, Türkiye, Güney Kore, İspanya, İsrail, Güney Afrika ve Amerka Birleşik Devletleri)  23 sanatçının katılımıyla gerçekleşen sergi farklı teknik, form ve konuları içeriyor. Sergide heykelden video enstalasyonuna, fotoğraftan, resim ve yağlı boya çalışmalara kadar geniş yelpazede eserler yer alıyor.

Sergide eserleri yer alan sanatçılar: Ayşe Erkmen, Melanie Bisping, Bo Hee Choi, Sunah Choi, Dani Gal, Stephanie Gudra, Özlem Günyol & Mustafa Kunt, Jonas Hohnke, Sun-Hwa Lee, Michaela Meise, Esther Mittermeier, Nadia Pereira Benavente, Michael Pfrommer, Sascha Pohle, Stephanie Regenbrecht, Mandla Reuter, Jihun Song, Anne Staab, Dino Steinhof, Samuel Treindl, Nasan Tur, Birgit Wichern, Adrian Williams.