• Türkiye’nin geleceği, gençlerimiz için
  • Sağlıklı bir toplum için
  • Bilim, kültür ve sanatın hizmetinde
  • Eğitimde fırsat eşitliği için
  • Toplumsal dayanışmaya destek

AJANDA

Elina Brotherus: Large de Vue

Arter
27 Ağustos 2023'e kadar

John Craxton: Işığın Peşinde

Meşher
23 Temmuz 2023'e kadar

Eva Koťátková: Bir Balıkmışım Bacakları Olan

Arter
until August 27, 2023

Cengiz Çekil: Bugün de Yaşıyorum

Arter
24 Eylül 2023'e kadar

Ütopyadan Sonra: Kuşlar

Sadberk Hanım Müzesi
30 Mayıs 2023’e kadar

Arkadaşım İçin

Sadberk Hanım Müzesi
31 Mayıs 2023’e kadar

OyunBu

Arter
23 Nisan 2023'e kadar
Haberler

VKV'nin açacağı çağdaş sanat müzesinin inşaatı başladı

Vehbi Koç Vakfı’nın geleceğe yönelik en önemli sanat projeleri arasında İstanbul Dolapdere’de 2017 yılının sonunda açılması planlanan Vehbi Koç Vakfı Çağdaş Sanat Müzesi yer alıyor. Bir kültür ve eğitim odağı olarak kurgulanan müze, Vehbi Koç Vakfı Çağdaş Sanat Koleksiyonu’nun yanı sıra, yıl boyunca süreli sergilere ve bu bağlamda çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacak ve ARTER’in süregelen faaliyetlerini bir adım ileriye taşıyacak.

Müze binasında sergi alanlarının yanında bir heykel terası, performans alanları, interaktif diyalog merkezleri, konferans/toplantı/etkinlik salonları, kütüphane, konservasyon laboratuvarı, depolar, bir sanat kitapçısı ve yeme/içme alanları bulunacak.

Müzenin tasarımı, VKV’nin düzenlediği çağrılı yarışmaya katılan uluslararası ve ulusal mimarlar arasından seçilen Grimshaw Architects (İngiltere) tarafından yapıldı; uygulama projeleri ise Turgut Alton Mimarlık tarafından gerçekleştirildi. 2015 yılı Temmuz ayında başlayan müze inşaatının 2017 sonbaharında tamamlanması planlanıyor.

Çağdaş sanat müzesinin kurucu direktörlüğünü Vehbi Koç Vakfı Kültür Sanat Danışmanı Melih Fereli üstleniyor; küratörler ekibinin başında ise Emre Baykal bulunuyor.