• Sağlıklı bir toplum için...


 • Bilim, kültür ve sanat dünyasının hizmetinde…


 • Eğitimde fırsat eşitliği

AJANDA
Bulutsuzluk Özlemi Konseri
VKV Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi
25 Ocak 2017; 20:00
II. Çocuk Sağlığı Hemşireliği Çalıştayı
Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi
Nisan 2017
Sevimli Kurbişler
VKV Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi
22 Ocak 2017, 11:00
Yusuf Franko’nun İnsanları
ANAMED
26 Ocak-1 Haziran 2017
Koç Okulu Tanıtım Günü
İlkokul, MY Salonu
19 Şubat 2017 11:00-14:00
Jake & Dinos Chapman:
Anlamsızlık Âleminde
Arter
10 Şubat 2016-7 Mayıs 2017
Estetik Müdahale - Özgül Arslan
Operation Room
24 Kasım 2016-21 Ocak 2017
EĞİTİM

Koç Üniversitesi

Koç Üniversitesi, bir dünya üniversitesi olma hedefine hızla ilerliyor.

Yüksek eğitimdeki kalite düzeyini artırmak ve her açıdan donanımlı, ufku geniş, iyi eğitimli bireyler yetiştirmek amacıyla Vehbi Koç Vakfı’nın 1993 yılında kurduğu Koç Üniversitesi, aradan geçen kısa sürede ülkemizin gözde üniversitelerinden biri konumuna gelmeyi başardı. Koç Üniversitesi bir “Mükemmeliyet Merkezi” olma misyonuyla, yetenekli gençler ve değerli bilim insanlarını bir araya getirerek, bilime evrensel düzeyde katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Koç Üniversitesi’nin kadrosunda Türkiye’nin en üst bilim kurulu Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) üyesi olan çok sayıda öğretim üyesi bulunuyor. Dünya üniversiteleri sıralamalarında 251-300 bandında yer alan üniversitenin öğretim üyeleri, araştırmalarıyla ulusal ve uluslararası birçok prestijli ödüle layık görülüyor.

Kampüs
Koç Üniversitesi’nin İstanbul’daki 25 hektarlık alanda kurulu Rumeli Feneri Kampüsü’nde, fakülte binaları, laboratuvarlar, kütüphane, yurtlar, lojmanlar, spor ve sosyal tesisleriyle toplam 60 yapı yer alıyor. Üniversitenin ayrıca İstinye (Yönetici Eğitim Merkezi), Topkapı (Hemşirelik Yüksek Okulu ve Tıp Fakültesi) ve Beyoğlu’nda (Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi) üç kampüsü daha mevcuttur.

Fakülteler ve Enstitüler
Koç Üniversitesi’nde çalışmalarını uzmanlık alanları doğrultusunda ve disiplinlerarası eğitim ve işbirliği anlayışı ile araştırma odaklı olarak yürüten altı fakülte, bir yüksekokul ve dört enstitü bulunmaktadır.

 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
 • Fen Fakültesi
 • İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi
 • Hukuk Fakültesi
 • Tıp Fakültesi
 • Hemşirelik Yüksekokulu
 • İşletme Enstitüsü
 • Fen Bilimleri ve Mühendislik Enstitüsü
 • Sosyal Bilimler Enstitüsü
 • Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Araştırma Merkezleri ve Laboratuvarlar
Koç Üniversitesi bünyesinde evrensel bilgi birikiminin ilerlemesine katkıda bulunmayı; Türkiye’deki entelektüel, teknolojik, ekonomik ve sosyal gelişim üzerinde etki yapmayı amaçlayan 18 araştırma merkezi, 3 araştırma forumu ve çok sayıda laboratuvar bulunmaktadır.

www.ku.edu.tr

Koç Üniversitesi Hastanesi
Koç Üniversitesi Hastanesi, 2010 – 2011 eğitim yılında ilk öğrencileriyle öğretim yaşamına başlayan Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin araştırma,  uygulama ve eğitim hastanesi olarak Eylül 2014’te hizmete açıldı.

Koç Üniversitesi Hastanesi, Kuzey Amerika standartlarında tıp doktorları, asistan ve hemşire yetiştirmek için kurulmuş olup en güncel tıp anlayışına uygun hasta bakım ve tedavisi sunmaktadır.

Eylül 2014’te projenin birinci etabının tamamlanmasıyla Koç Üniversitesi Hastanesi hizmete açıldı. Bu etap bitiminde toplamda 191 tek kişilik hasta odası, 13 ameliyathane, 55 yatak kapasiteli yoğun bakım, 16 yataklı kemik iliği transplantasyon, 49 yataklı girişim ve ameliyat bakım üniteleri hizmete açılmıştır.

2. Etap inşaat süreci Kasım 2014’te başlamış olup, 220.000 m2’lik kullanım alanlı kompleksin Mayıs 2016’da tamamlanması planlanmaktadır. Kampüs; genel, çocuk ve onkoloji hastane grupları, eğitim ve araştırma alanları, ileri düzey simülasyon eğitim ve uygulama merkezi, oditoryum, sınıflar ve sosyal alanları kapsayacak şekilde tasarlanmıştır.

http://kuh.ku.edu.tr

 

Galeri
VKV E-BÜLTEN