• Sağlıklı bir toplum için...


  • Bilim, kültür ve sanat dünyasının hizmetinde…


  • Eğitimde fırsat eşitliği

AJANDA
Yitik İmparatorluğu Resmetmek: İtalyan Merceğinden Anadolu'daki Bizans Sanatı, 1960-2000
ANAMED
1 Haziran-31 Aralık 2018
Değil, Orada Değil
Operation Room/Amerikan Hastanesi
13 Eylül-10 Kasım 2018
Okullar Okulu: 4. İstanbul Tasarım Bienali
ARTER
22 Eylül-4 Kasım 2018
Tarihin Merkezine Seyahat
ANAMED
10 Mayıs-30 Eylül 2018
KÜTAHYA
Sadberk Hanım Müzesi
8 Mart-25 Kasım 2018
EĞİTİM

Koç Üniversitesi

Koç Üniversitesi, bir dünya üniversitesi olma hedefine hızla ilerliyor.

Yüksek eğitimdeki kalite düzeyini artırmak ve her açıdan donanımlı, ufku geniş, iyi eğitimli bireyler yetiştirmek amacıyla Vehbi Koç Vakfı’nın 1993 yılında kurduğu Koç Üniversitesi, aradan geçen kısa sürede ülkemizin gözde üniversitelerinden biri konumuna gelmeyi başardı. Koç Üniversitesi bir “Mükemmeliyet Merkezi” olma misyonuyla, yetenekli gençler ve değerli bilim insanlarını bir araya getirerek, bilime evrensel düzeyde katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Koç Üniversitesi’nin kadrosunda Türkiye’nin en üst bilim kurulu Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) üyesi olan çok sayıda öğretim üyesi bulunuyor. Dünya üniversiteleri sıralamalarında 251-300 bandında yer alan üniversitenin öğretim üyeleri, araştırmalarıyla ulusal ve uluslararası birçok prestijli ödüle layık görülüyor.

Kampüs
Koç Üniversitesi’nin İstanbul’daki 25 hektarlık alanda kurulu Rumeli Feneri Kampüsü’nde, fakülte binaları, laboratuvarlar, kütüphane, yurtlar, lojmanlar, spor ve sosyal tesisleriyle toplam 60 yapı yer alıyor. Üniversitenin ayrıca İstinye (Yönetici Eğitim ve Toplantı Merkezi), Topkapı (Hemşirelik Fakültesi ve Tıp Fakültesi) ve Beyoğlu’nda (Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi) üç kampüsü daha mevcuttur.

Fakülteler ve Enstitüler
Koç Üniversitesi bünyesinde çalışmalarını uzmanlık alanları doğrultusunda, disiplinlerarası eğitim ve işbirliği anlayışıyla araştırma odaklı olarak yürüten yedi fakülte ve dört enstitü bulunmaktadır:

Araştırma Merkezleri ve Laboratuvarlar
Koç Üniversitesi bünyesinde evrensel bilgi birikiminin ilerlemesine katkıda bulunmayı; Türkiye’deki entelektüel, teknolojik, ekonomik ve sosyal gelişim üzerinde etki yapmayı amaçlayan 18 araştırma merkezi, 3 araştırma forumu ve çok sayıda laboratuvar bulunmaktadır.

www.ku.edu.tr

Koç Üniversitesi Hastanesi
Koç Üniversitesi Hastanesi, 2010-2011 eğitim yılında ilk öğrencileriyle öğretim yaşamına başlayan Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin araştırma, uygulama ve eğitim hastanesi olarak 2014 yılında hizmete açıldı. Hastanenin 220.000 metrekarelik kullanım alanında, genel, çocuk ve onkoloji hastane grupları, 400 tek kişilik hasta odası, 77 yoğun bakım yatağı, 88 gözlem yatağı, 250 poliklinik muayene odası ve 13 ameliyathane bulunuyor. Ayrıca Koç Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Hemşirelik Fakültesi binaları, lojmanları, sosyal alanları ve hemşirelik öğrenci yurtları da yer alıyor. 

Hastane bünyesinde 2016 yılı itibarıyla Genetik Tanı Merkezi, IVF (Tüp Bebek) Merkezi ve Erişkin Kemik İliği Nakli Merkezi de hasta kabulüne başladı. Hastanede sağlık hizmetleri hem SGK hem de özel sigorta hastalarına sunuluyor.

http://kuh.ku.edu.tr

 

Galeri