• Türkiye’nin geleceği, gençlerimiz için…
  • Sağlıklı bir toplum için...


  • Bilim, kültür ve sanat dünyasının hizmetinde…


  • Eğitimde fırsat eşitliği

AJANDA
AKMED Konferans: Antik Kentlerde Görünmeyeni Düşünmek
AKMED Konferans Salonu
26 Mayıs 2017, 17:30
AKMED Konferans: Troya
AKMED Konferans Salonu
12 Mayıs 2017, 17:30
AKMED Konferans: Bizans’ta Yemek
AKMED Konferans Salonu
5 Mayıs 2017, 17:30
AKMED Konferans: Urartu Başkenti Tuşpa
AKMED Konferans Salonu
28 Nisan 2017, 17:30
Metin Üstündağ: Ağlak Muğlak
Operation Room
15 Mart- 13 Mayıs 2017
Yusuf Franko’nun İnsanları
ANAMED
26 Ocak-1 Haziran 2017
II. Çocuk Sağlığı Hemşireliği Çalıştayı
Koç Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi
Nisan 2017
Jake & Dinos Chapman:
Anlamsızlık Âleminde
Arter
10 Şubat-7 Mayıs 2017
Bizden Hikayeler

Semih Şakar

Ford Otosan Ürün Geliştirme Departmanı / Kalite Mühendisi

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?
Merhaba, Ben Semih Şakar.Eskişehir doğumluyum ve Eskişehir sevdalısıyım. Ford Otosan Ürün Geliştirme Departmanı’nda Kalite Mühendisi olarak 6 yıldır çalışıyorum. Evliyim, eşim Seda ingilizce öğretmeni, Aras adında 2 aylık oğlum var. Boş zamanlarımda gezmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi çok seviyorum.

Vehbi Koç Vakfı ile ilk tanışmanız ve bağlantınız hakkında bilgi verebilir misiniz?
Ford Otosan Tiyatro Kulübü üyesiyim. Geçtiğimiz sezon çalışmalarımızı ve oyunlarımızı Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi’nin Tiyatro Salonu’nda gerçekleştirdik. Daha sonra Ford Otosan Engel Tanımaz Tiyatro Kulübü’nün oluşması ve Vehbi Koç Vakfı tarafından desteklenmesiyle Vehbi Koç Vakfı’yla bağlantımız artarak sürmeye devam ediyor. Ayrıca düzenli olarak gerçekleştirilen sergi, tiyatro ve konser etkinliklerine katılmaya çalışıyorum.

Gelecek planlarınızdan ve hedeflerinizden bahsedebilir misiniz?
İş olarak, yaptığım işin her zaman en iyisi olmasını hedeflerim. Çünkü insan ne iş yaparsan yapsın elinden gelenin en iyisini yapmak için çalışmak zorundadır. Ben de bu konuda bir sınırın olmadığını biliyorum ve kendimi geliştirmek için her daim elimden geleni yapıyorum. Yeni baba olmanın heyecanından olsa gerek, gelecek planlarımı çocuğuma göre yapmaya başladım. Şu anda oğlumun gelişimi, iyi bir eğitim alması, iyi bir birey olması için çalışmak en büyük hedefim. Ayrıca çeşitli sosyal platformlara katılarak, ülkemin ve çevremin olumlu yönde gelişmesini sağlamak için daha aktif görevlerde bulunmak hedeflerimin ve planlarımın arasında yer almaktadır.

VKV’nın yaşamınızdaki yeri nedir?
VKV Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi etkinlikleriyle, hoş ve dinlendirici havasıyla, ailem ve arkadaşlarımla gelmekten ve vakit geçirmekten mutluluk duyduğum bir yer. Merkezin kapısından girdikten sonra kulağınıza gelen dinlendirici müziği, hoş kokusu, sıcak atmosferiyle insanlara huzur verdiğini düşünüyorum. Kısaca diyebilirim ki VKV Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi iş hayatının getirmiş olduğu stresi atmak için çok güzel bir ortam hazırlamış. Ayrıca Merkezin halka açık olması çalışanların bölge halkıyla kaynaşmasına ve tanışmasına olanak sağlamaktadır.

Ağustos 2013

VKV E-BÜLTEN